Wyspa Węży na Morzu Czarnym ostrzelana z rosyjskich okrętów

kamuskami.com – Witam, wracamy do naszego przyjaciela, admin ponownie. Tym razem przedstawię przegląd interesujących informacji na temat Wyspa Węży na Morzu Czarnym ostrzelana z rosyjskich okrętów. Zapoznaj się z informacjami w następnym artykule.

Dzisiejszą przełomową wiadomością z konfliktu rosyjsko-ukraińskiego jest ogłoszenie przez prezydenta Władimira Putina operacji wojskowej w regionie Donbasu. Ostrzegł inne kraje, że ingerencja w tę sprawę będzie miała poważne konsekwencje.

Według Al Jazeery, ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba napisał na Twitterze, że Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę i strzela do miast. Według Interfax Ukraine kilka obiektów wojskowych na Ukrainie zostało zaatakowanych rakietami.

Wojska rosyjskie przybyły również do Odessy i Mariupola, obu południowych miast portowych. „Putin rozpoczął pełnoprawną inwazję na Ukrainę”.

Miasta na Ukrainie, które są pokojowe, są atakowane – powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba Kuleba. “To jest agresywna wojna. Ukraina obroni się i wyjdzie na szczyt. Putina można i trzeba powstrzymać. Nadszedł czas działania”.

Wyspa Węży na Morzu Czarnym ostrzelana z rosyjskich

Wyspa Węży na Morzu Czarnym ostrzelana z rosyjskich okrętów
wyspa węży ukraina

Według ukraińskiej straży granicznej Wyspa Węży, która znajduje się na Morzu Czarnym, około 50 kilometrów od ukraińskiego wybrzeża, została zaatakowana w czwartek przez rosyjskie statki Floty Czarnomorskiej.

“Na razie w pobliżu wyspy stacjonują dwa okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej – Moskwa i Wasilij Bykow” – czytamy w komunikacie prasowym.

Do ataku na wyspę użyto artylerii okrętowej.

Według agencji Reuters, powołując się na ukraińską policję, Rosjanie do dziś rano przeprowadzili 203 ataki na terytorium Ukrainy. Walki toczą się niemal wszędzie w kraju.

Ukraiński rząd oświadczył, że przygotowuje się do stawienia czoła ciosowi. Donoszono m.in. o zestrzeleniu samolotów, śmigłowca i kolumny wojsk pod Charkowem. Z kolei rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti twierdzi, że rosyjskie ataki zniszczyły 74 obiekty naziemnej infrastruktury wojskowej Ukrainy. Według rosyjskich mediów, obejmuje 11 lotnisk, bazę morską i 18 rakietowych stacji radarowych.

Inwazja rosyjska rozpoczęła się wcześnie rano. Stało się to po uznaniu przez prezydenta Rosji Władimira Putina tzw. „republik ludowych” Doniecka i Ługańska, które są separatystycznymi regionami na terytorium Ukrainy.

Wielkie dzięki

To wszystko, co możemy powiedzieć o artykule, który omawia Wyspa Węży na Morzu Czarnym ostrzelana z rosyjskich okrętów. Mam nadzieję, że jest to przydatne i nie zapomnij czekać na dalsze ciekawe informacje tylko na tej prostej stronie Kamuskami.com

Pos terkait

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *